banner isbank

Satranç Haberleri

4.BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI AÇIK SANTRANÇ TURNUVASI

Ekran Alnts4.Başkent Üniversitesi Uluslararası Satranç Turnuvası B Kategorisinde Arda Şahin 1.Oldu.Kendisini ve Ailesini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.
whatsapp image_2019-06-22_at_18.15.57_2

Okulların Şampiyonluk Yarışı Sona Erdi

Okulların Şampiyonluk Yarışı Sona Erdi

Kılıçarslan Ortaokulu Yıldız Kızlarda Okulsporları Türkiye Finallerinde 4.olmuşlardır Sporcuları,öğretmenlerini,velilerini ve okul müdürünü kutluyor başarılarının devamını diliyorum. 
img 7718Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde düzenlenen, 100 okul takımı ve 511 sporcunun yarıştığı 2019 Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 13 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 6 tur süren mücadele sonunda Yıldızlar Genelde Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu (İstanbul), Yıldızlar Kızlarda Cevatpaşa Ortaokulu (Çanakkale), Gençler Genelde Eyüp Aygar Fen Lisesi (Mersin) ve Gençler Kızlarda ise Özel P.E.V. Amiroğlu Fen Lisesi (Denizli) şampiyonluğa uzanan takımlar oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ve Türkiye İş Bankasının destekleri ile organize edilen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 13 Haziran 2019 tarihinde Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

2019 Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği sonunda;

Yıldızlar Genelde 1. Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu (İstanbul) 2. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu (Denizli) 3. Mustafa Kemal Ortaokulu, (Düzce) 4. Bahçeşehir Koleji Ortaokulu (Ankara); Yıldızlar Kızlarda 1. Cevatpaşa Ortaokulu (Çanakkale) 2. Özel Isparta Doğa Ortaokulu (Isparta) 3. Özel P.E.V. Ortaokulu (Denizli) 4. Kılıçarslan Ortaokulu (Samsun); Gençler Genelde 1.Eyüp Aygar Fen Lisesi (Mersin) 2. İstanbul Lisesi (İstanbul) 3. Cağaloğlu Anadolu Lisesi (İstanbul) 4. Antalya Anadolu Lisesi (Antalya); Gençler Kızlarda ise 1. Özel P.E.V. Amiroğlu Fen Lisesi (Denizli) 2. Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi (İstanbul) 3. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi (K.Maraş) 4. Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesi (İstanbul) oldu.

10 Haziran 2019 tarihinde başlayan ve 100 okul takımı ve 511 öğrencinin okullarını zirveye taşımak için hamle yaptığı final yarışmasının ödül töreni; Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Belediye Başkan Vekili Ercan Çalışkan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Bülent Yumuşaker, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Aşkın Keleş, TSF Yönetim Kurulu Üyeleri İslam Yücel, Özgür Solakoğlu, Sultan Daban ve Ali Ümit Şifaver, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Birim Müdürü Müge Ören, Karaman Esnaf Odaları Birliği Genel Sekreteri Halil İbrahim İncekara, Lütfi Elvan Kongre Merkezi Genel Müdürü Yahya Kürekçi, TSF Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Karaman İl Temsilcisi Mustafa Eroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürleri, STK Temsilcileri, antrenörler, öğretmenler, veliler ve sporcuların katılımıyla gerçekleşti.

img 7571Törende konuşma yapan TSF Başkanı Gülkız Tulay, Türk spor camiası ve Türk satranç ailesi olarak gurur dolu günler yaşadıklarını, genç millilerin Romanya’da gerçekleştirilen 2019 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda kazandıkları 8 madalya ve ülke şampiyonluğu ile tarihi bir zafere imza attıklarını katılımcılarla paylaştı.

Tulay konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemizin gençleri, parlak zihinleri, yetenekli elleri ile çok önemli bir başarıya daha adımızı yazdırdık. Avrupa Şampiyonluğu gibi önemli bir başarıya ulaşarak bizlere büyük bir onur ve ikinci bir bayram yaşatan sporcularımızı buradan tekrar kutluyor, gelecekteki şampiyonlarımızın bu salonu dolduran siz sporcularımız olmasını yürekten diliyorum."

Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği’nde takım ruhuyla, birlik ve beraberlik içinde geçen bir final heyecanı yaşadıklarını belirten Tulay, yarışma süresince sadece sportif bir heyecanı değil, aynı zamanda Karaman Belediyesi tarafından düzenlenen gezi ile kültürel hazinelere de yolculuk ettiklerini dile getirdi. İllerde, bölgelerde ve finalde yarışan tüm sporculara ve onlara destek olan aile ve antrenörlerine teşekkür eden Tulay, derece elde eden takımları ve sporcularını da kutladı. Karaman’da geçirdikleri süre boyunca katılımcılara verdiği hediye ve ikramlar için, satranç sporunu sahiplendiği ve kendilerini evlerinde hissettirdiği için Valiliğe, Karaman Belediyesine, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ve TSF İl Temsilcisine teşekkür eden Tulay, öğrencilerin satrançla daha fazla buluşmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanlığına ve TSF ana sponsoru Türkiye İş Bankasına da teşekkür ederek, yaptıkları yolculuğun uzun yıllar sürmesi dileklerini iletti.

Açılış konuşmalarının ardından, 4 kategoride ilk dört dereceyi elde eden takımlara kupa ve madalyanın yanı sıra Türkiye İş Bankası tarafından çeşitli teknolojik ödüller de verildi. Derece elde eden tüm takımların okullarına masaüstü bilgisayar, birinci olan takımların sporcularına dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü olan takımların sporcularına ipad, dördüncü olan takımların sporcularına ise tablet hediye edildi.

Sıralama >>> Yıldızlar Genel - Yıldızlar Kızlar - Gençler Genel - Gençler Kızlar

 

plaketokul2019

Başkan Tulay'ın Fidan Sertifikası Takdimi

 

yildizkiz4

Yıldızlar Kızlarda 4. Kılıçarslan Ortaokulu (Samsun)

yildizkiz3

Yıldızlar Kızlarda 3. Özel P.E.V. Ortaokulu (Denizli)

yildizkiz2

Yıldızlar Kızlarda 2. Özel Isparta Doğa Ortaokulu (Isparta)

yildizkiz1

Yıldızlar Kızlar şampiyonu Cevatpaşa Ortaokulu (Çanakkale)

 

yildizgenel4

Yıldızlar Genelde 4. Bahçeşehir Koleji Ortaokulu (Ankara)

yildizgenel3

Yıldızlar Genelde 3. Mustafa Kemal Ortaokulu (Düzce)

yildizgenel2

Yıldızlar Genelde 2. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu (Denizli)

yildizgenel1

Yıldızlar Genelde şampiyon Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu (İstanbul) 

 

genclerkiz4

Gençler Kızlarda 4. Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesi (İstanbul)

genclerkiz3

Gençler Kızlarda 3. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi (K.Maraş)

genclerkiz2

Gençler Kızlarda 2. Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi (İstanbul) 

genclerkiz1

Gençler Kızlarda şampiyon Özel P.E.V. Amiroğlu Fen Lisesi (Denizli)

 

genclergenel4

Gençler Genelde 4. Antalya Anadolu Lisesi (Antalya)

genclergenel3

Gençler Genelde 3. Cağaloğlu Anadolu Lisesi (İstanbul)

genclergenel2

Gençler Genelde 2. İstanbul Lisesi (İstanbul)

genclergenel1

Gençler Genelde şampiyon Eyüp Aygar Fen Lisesi (Mersin)

 

img 7718

img 7721

Okulların Türkiye Birinciliği Finali Karaman’da Başladı

Turnva da mücadele eden Yıldızlar Genel Kategorisinde:Özel Bahçeşehir Ortaokulu İlkadım /Samsun-
                                  Yıldız Kızlar Kategorisinde:Kılıçarslan Ortaokulu İlkadım / Samsun
                                 Genç Kızlar Kategorisinde: Cumhuriyet Mesleki ve Teknik anadolu Lisesi Terme/ Samsun
                                                                      Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İlkadım/Samsun
okullarımızı kutluyor finalde başarılar diliyoruz.
Turnuva Sayfası 
Okulların Türkiye Birinciliği Finali Karaman’da Başladı
okul19 manset 11
Spor Genel Müdür Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve ana sponsoru Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 10 Haziran Pazartesi günü, Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.
okul19 manset 6

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Bugün burada Türk Dilinin başkenti Karamanımızda okullarımızın, öğrencilerimizin satrançla iç içe olduğu bu güzel atmosfer içinde olmak ve bu havayı solumaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Müsabakalarda 4 gün boyunca mücadele edecek sporcularımıza, öğretmenlerimize ve hakemlerimize başarılar diler, saygılarımı sunarım” dedi.

okul19 manset 7
TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, satrancın çocukların hem sosyal hem de eğitim hayatlarına sayısız kazanımlar katan son derece önemli bir spor olduğunu, bu yüzden satrancın okullarda yaygınlaştırılması için çok sayıda faaliyet ve proje ürettiklerini belirtti. Okul sporları Satranç Türkiye Birinciliğinde yarışmaya hak kazanan tüm takımlara başarı dileklerini ileten Keleş, organizasyonun hayata geçmesi için destek olan Spor Genel Müdürlüğüne, Türkiye İş Bankası’na, Karaman Belediyesi’ne ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

okul19 manset 9Yavuz Sultan Selim’in de çok iyi bir satranç oyuncusu olduğunu belirten Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’da, “Şans ve tesadüfün değil tamamen zekanın üstünlüğüne bağlı bir oyun olan satrancın gençler arasında yaygınlaşması bizleri fazlasıyla mutlu etmekte ve yarınlar adına ümitlendirmektedir. Geçen hafta bu salonda Karaman’ın ilk kitap fuarını düzenledik. Bugün ise satranç şampiyonasına ev sahipliği yapıyoruz. Karaman Belediyesi olarak ilimizde yapılacak olan tüm etkinliklere katkı sunmaya devam edeceğiz. 4 gün sürecek müsabakalarda tüm sporcu, öğretmen ve hakemlerimize başarılar diliyorum” dedi.

okul19 manset 8Satranç oyununun tarihinin çok uzun yıllara dayandığını belirten Ak Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker’de, “Satranç motivasyon, konsantrasyon, sabır, karşısındaki rakibe saygı, zeka ve strateji geliştirmeyle ilgili, yeri değişmeyecek önemli bir spor dalıdır. Karaman il temsilciliğimizin geçen sene Kütahya’da yapılan müsabakaların bu yıl Karaman’da yapılmasını istemesi üzerine Gençlik ve Spor Bakanımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile görüşmelerimiz sonucunda bugün Satranç Türkiye Birinciliği Finallerini ilimizin ev sahipliğinde gerçekleştirmiş olduk. Burada emeği geçen Spor Genel Müdürümüze, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, Satranç Federasyonunun hem yönetimine hem de il temsilciliğine şükranlarımızı sunuyoruz. Aynı zamanda ev sahipliği açısından bizlere bu salonu tahsis eden, katılımcılarımızın konaklamaları ve transferlerinde desteğini esirgemeyen Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz. Ben bu turnuvanın bir dostluk havası içerisinde, zekanın yarıştığı bir turnuva olmasını temenni ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

okul19 manset 10Karaman’da ilk defa böyle büyük bir spor organizasyonunun gerçekleştirildiğini belirten Karaman Valisi Fahri Meral ise, “İlimizin ev sahipliğinde 94 takım ve 511 sporcumuzun katılımı ile Okullararası Satranç Türkiye Birinciliği Finallerini gerçekleştiriyoruz. Bu müsabakanın ilimizde gerçekleşmesinde emeği geçen başta Milletvekilimiz olmak üzere, Belediyemize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve Federasyon temsilcilerine çok teşekkür ediyor, müsabakalar boyunca tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Satranç Türkiye Birinciliği açılış töreni; Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Meclis Başkanı Adem Kapar, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ümit Şifaver, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, TSF Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürleri, STK Temsilcileri, antrenörler, öğretmenler, veliler ve sporcuların katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’nin dört bir yanından Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde genel ve kızlar olmak üzere 94 takım ve 511 sporcunun zirve yarışında ilk tur protokol üyelerinin sembolik açılış hamlelerinin ardından başladı.

Müthiş bir yarışa sahne olacak Türkiye Birinciliği finalinde hamle yapan tüm takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyoruz.

okul19 manset 1
okul19 manset 5
okul19 manset 12
okul19 manset 11
okul19 manset 2
okul19 manset 3
okul19 manset 4
 
2019 Türkiye Okul Sporları Satranç Birinciliği
500 okulsporlarii_2019Spor Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve Ana Sponsoru Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği 9-13 Haziran 2019 tarihleri arasında Karaman Lütfü Elvan Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

81 ilde gerçekleşen mahalli yarışmaların ardından Adıyaman, Denizli, Giresun, Kastamonu, Kırıkkale, Mersin, Muş ve Yalova’da düzenlenen grup yarışmalarında finale yükselen okul takımları Türkiye Birinciliğinde zirve mücadelesi verecekler.

Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği Final Yarışmasında 112 takım yarışacak. Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde genel ve kız okul takımları, bu zorlu maratonda kendi kategorilerinde ilk dörde girip Türkiye derecesi elde etmeye çalışacaklar.

Tüm takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

bayram gorselÜlkemizin en önemli serveti ve geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin ve büyük Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı'nı kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Milli mücadelemizin, 100'üncü yıl dönümü kutlu olsun.

Türkiye Satranç Federasyonu

2018-2019 TÜRKİYE OKUL SPORLARI GRUP YARIŞMALARI SONUÇLARI

Kastamonu Grubunda
Kılıçarslan Ortaokulu Yıldız Kızlar Kategorisinde 1.
Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençler Kızlar Kategorisinde 3.olmuştur.
Giresun Grubunda
Özel Bahçeşehir Ortaokulu Yıldızlar Genel Kategirsinde 2.
Rıdvan Çelikel Fen Lisesi Genç Kızlar Kategorisinde 5.
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Gençler Genel Kategorisinde 8. olmuştur
Gruplarda göstermiş oldukları mücadeleden dolayı okullarımızı kutluyor Final hakkı elde eden Okullarımıza da Finalde başarılar diliyoruz.