banner isbank

Metin Asılkefeli Çok Masa Satranç Gösterisi

metinLovelet AVM de "Metin Asılkefeli" tarafından verilen simultaneye 20 sporcu katıldı. 2 saat 35 dakika süren gösteriyi Usta oyuncu hiç maç kaybetmeden +20 =0-0 skor ile tamamladı.
Katılan sporcuları ve şampiyonumuzu kutluyor, etkinliğe yoğun bir ilgi gösteren satranç severlere teşekkür ediyoruz.

Fotoğraf Albümü:

On Kez Samsun Şampiyonu olan Metin Asılkefeli 8 Haziran 2014 Pazar Günü Lovelet AVM' de Simultane verecektir. Saat 15:00' de başlayacak gösteriye bütün Samsun Satranç Ailesi seyirci olarak davetlidir.
 1. Simultane gösteriye 2013-2014 Sezonunda 12 Yaş ve Altı kategorilerde Samsun İl Birincisi olan veya birinci ile eş puan alan DAVETLİ sporcular katılabilir.
  Katılımcıların “2013-2014 sezonu vizeli TSF Sporcu Lisansı” sahibi olmaları gerekmektedir.
  Katılacak sporcular 4 Haziran 2014 tarihine kadar  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine bilgi vermelidir. Gelemeyen sporcuların yerine seyircilerin arasından kura ile sporcu seçilerek katılımcılar 20 kişiye tamamlanacaktır.
  Davetli Sporcular (18 Kişi):
  Muharrem Ege Fışgın (12 Genel ve Meb Küçükler Birincisi), Meltem Danışmaz (12 Kızlar Birincisi), Sinan Topçakar (11 Genel Birincisi), Fatma Sıla Tamcı (11 Kızlar Birincisi), Emre Alay, Ahmet Alihan Çelikel, Ömer Şaka, Selçuk Özkurt (10 Genel Birincisi ve Eş puanlılar) Erva Şevval Şimşek (10 Kızlar Birincisi), Enes Aksüt (9 Genel Birincisi), Merve Yıldırım (9 Yaş Kızlar Birincisi), Arıl Aydoğdu (8 Genel Birincisi) Sıla Tokbaş, Aybüke Uzun (8 Kızlar Birincisi ve Eş Puanlı), Baran Özdoğan (7 Genel Birincisi), İrem Kılıçel (Meb Küçük Kızlar Birincisi), Burak Boz (Meb Minik Erkekler Birincisi), Busenur Cenikli (Meb Minik Kızlar Birincisi)

  Metin Asılkefeli Kimdir?

  metin dik

  Metin ASILKEFELİ


  Son Liste:

  Elo: 2130 Ukd: 2182


  En yüksek değer:

  Elo: 2133 Ukd: 2210

  Seçme Oyunları
  Web Sayfası

  Metin Asılkefeli Kimdir?
  1958 yılında Samsun’da doğdu.

  Satranca 1975 yılında başladı.
  1977 Yılında samsun 2.si oldu. Aynı yıl Türkiye Gençler Birinciliği turnuvası ile ilk kez İstanbul Satrancı ile tanıştı.
  1978 ve 1979 yıllarında Samsun Birincisi olarak Türkiye Birinciliğine doğrudan katılma hakkı sağladı.
  1979' da Türkiye 6.sı oldu. Bu yıllarda üniversite eğitimi için bulunduğu İstanbul da çeşitli turnuvalarda oynadı ve başarılı sonuçlar aldı.

  Üniversiteyi bitirdikten sonra askerlik ve iş nedeni ile satranç dünyasından uzaklaştı.1982 - 1992 arasında hiç turnuva oynamadı.
  1992 Yılında satranca geri döndü. Bu dönemden sonra samsunda katıldığı tüm turnuvaları, yenilgisiz birinci olarak tamamladı.

  1995 yılında, Türkiye Birinciliği Çeyrek Finali, Yarı Finali ve Çanakkale' de yapılan Final' e katıldı. Yine 1995 yılında Samsun takımının 1. Masasında oynadı, takımın 2. ligden birinci lige çıkmasında pay sahibi oldu.
  1996 Yılında Ereğli takımında oynayarak takımın birinci lige çıkmasında pay sahibi oldu. Yine aynı takımda 1.ligde mücadele etti.
  Daha sonraki yıllarda Türkiye birinciliği çeyrek finalleri ve yarı finallerinde oynadı. Samsunu il dışında başarıyla temsil etti.
  2002 Yılında Çatalçam Belediyesi Spor Kulübü satranç takımı kaptanı ve 1.Masası olarak 2.ligde mücadele etti. Bu takım ile başarılı sonuçlar aldı.
  İsim değiştirerek Büyük Şehir Belediye Spor Kulübü adını alan takımı ile İş Bankası Satranç Liginde Oynadı
  Son olarak kurulduğundan beri her yıl Kulüpler İl Birincisi olan Gerçek Spor Kulübü Kaptanı ve sporcusu olarak fırsat buldukça Ligde oynuyor.

  Toplam olarak 10 Kez Samsun İl Birincisi Olarak bu alanda bir rekora imza attı.
  Metin ASILKEFELİ halen  Samsun Çarşambafra EÜAŞ Hasan Uğurlu Suat Uğurlu HES İşletme Müdürlüğün’de elektrik mühendisi ve yönetici olarak çalışmaktadır.
  Evli ve iki çocuk babasıdır.